Kontakta oss

Vår expedition ligger i Nols Folkets hus och är obemannad, dock kan du alltid nå Rolf Gustavsson på telefon 0706-36 90 24 eller Jim Aleberg på telefon 070-085 25 44.

Det går även bra att maila eller ringa oss på:
Tel: 0303-74 21 13 (obemannad, se ovan)
Mail: sap.ale@telia.com
Hemsida: www.alesossarna.se

Styrelse

Björn Norberg, ordförande – bjorn.norberg@unionen.se – 031-701 28 37
Rolf Gustavsson, kassör – rolf.gustavsson@ale.se – 0706-36 90 24
Christina Oskarsson, sekreterare – tinacombo07@gmail.com – 0703-76 04 07

Ledamöterna
Paula Örn, Monica Samuelsson, Dennis Ljunggren, Stina-Kajsa Melin, Örjan Claesson, Johnny Sundling, Lena Orstadius, Isabella Andersson.

Skepplanda Socialdemokratiska förening

Ordförande: Örjan Claesson – orjancl@gmail.com – 0703-36 17 88

Älvängens Socialdemokratiska förening

Ordförande: Lena Orstadius – lenaorstadius@ale.se – 073-977 21 21

Nol-Alafors socialdemokratiska förening

Ordförande: Lena Dahlqvist – lena.m.dahlqvist@vgregion.se – 0761-461298

Nödinge socialdemokratiska förening

Ordförande: Hasse Andersson – hasse.ale@telia.com – 0709-20 68 09

Surte-Bohus socialdemokratiska förening

Ordförande: Stina-Kajsa Melin – stinakajsa.melin@bahnhof.se – 0707-67 04 01

Kommunalråd

Monica Samuelsson – monica.samuelsson@ale.se – 0723937967

Gruppledare

Kommunfullmäktige
Dennis Ljunggren – Dennis.ljunggren@ale.se – 0739-88 17 07

Utbildningsnämnden
Johnny Sundling – johnny.sundling@ale.se – 070-305 05 56

Samhällsbyggnadsnämnden
Rolf Gustavsson – rolf.gustavsson@gus.pp.se – 0706-36 90 24

Kultur och fritidsnämnden
Lena Orstadius – lena.orstadius@ale.se –

Vård och omsorgsnämnden
Dennis Ljunggren – dennis.ljunggren@live.se – 0739-88 17 07

Revision
Irene Hellekant – 0706-84 16 35
Willy Kölborg – 0700-91 27 70

Redigerat 2018-12-19