Kontakta oss

Vår expedition ligger i Nols Folkets hus och är obemannad, dock kan du alltid nå Rolf Gustavsson på telefon 0706-36 90 24 eller Jim Aleberg på telefon 070-085 25 44.

Det går även bra att maila eller ringa oss på:
Tel: 0303-74 21 13 (obemannad, se ovan)
Mail: sap.ale@telia.com
Hemsida: www.alesossarna.se

Styrelse

Jim Aleberg, ordförande – jaleberg@msn.com – 070-085 25 44
Rolf Gustavsson, kassör – rolf.gustavsson@ale.se – 0706-36 90 24
Jessica Norberg, sekreterare – jessica.norberg@ale.se – 0733-16 00 44

Ledamöterna
Paula Örn, Monica Samuelsson, Dennis Ljunggren, Stina-Kajsa Melin, Örjan Claesson, Anders Rollings, Lena Orstadius, Isabella Andersson.

Skepplanda Socialdemokratiska förening

Ordförande: Örjan Claesson – orjancl@gmail.com – 0703-36 17 88

Älvängens Socialdemokratiska förening

Ordförande: Björn Norberg – bjorn.norberg@unionen.se – 0734-35 35 96

Nol-Alafors socialdemokratiska förening

Ordförande: Lena Dahlqvist – lena.m.dahlqvist@vgregion.se – 0761-461298

Nödinge socialdemokratiska förening

Ordförande: Hasse Andersson – hasse.ale@telia.com – 0709-20 68 09

Surte-Bohus socialdemokratiska förening

Ordförande: Stina-Kajsa Melin – stinakajsa.melin@bahnhof.se – 0707-67 04 01

Kommunalråd

Paula Örn – paula.orn@ale.se – 0704-32 02 71

Gruppledare

Kommunfullmäktige
Dennis Ljunggren – Dennis.ljunggren@ale.se – 0739-88 17 07

Utbildningsnämnden
Dennis Ljunggren – Dennis.ljunggren@ale.se – 0739-88 17 07

Samhällsbyggnadsnämnden
Rolf Gustavsson – rolf.gustavsson@gus.pp.se – 0706-36 90 24

Kultur och fritidsnämnden
Anders Rollings – anders.rollings@ale.se – 0735-00 61 02

Vård och omsorgsnämnden
Monica Samuelsson – monica.samuelsson@live.se – 0702-82 99 45

Revision
Irene Hellekant – 0706-84 16 35
Kjell Stensson – 0303-74 15 14
Willy Kölborg – 0700-91 27 70
Ingela Steén – 0303-74 67 97

SSU

isabell anderssonOrdförande
Isabella Andersson – bellajandersson@live.se – 0736-18 72 53